چاپگرهای سه بعدی در کمترین زمان خانه شما را آماده می کنند

چاپ سه بعدی تأثیر زیادی در بسیاری از صنایع در سراسر جهان دارد و صنعت ساخت و ساز نیز از این قاعده مستثنی نیست. امروزه چاپ سه بعدی مسکن یک راه حل ایده آل برای ساخت سریع تر ،دقیق تر و کارآمد تر با تعداد افراد کمتر است. در سال 2018 شرکت ساختمانی ICON اولین مجوز ساخت یک خانه چاپی سه بعدی را در تگزاس از ایالت متحده امریکا دریافت کرد سپس کشورهای دیگر نیز از این الگو پیروی کرده اند.
کاهش هزینه ها و آسیب های زیست محیطی با کاهش میزان سیمان مصرفی از مزایای این نوع ساخت است.
مدیر عامل شرکت وبر بنلوکس می گوید: “ساخت مستقیم از یک طرح دیجیتالی ، بدون کارگر ساختمانی ، تولید انبوه طرح های جداگانه را از طریق مدل های پارامتری امکان پذیر می کند.” “پیروی از اصول طراحی توپولوژیک و ترکیب چاپ بتن سه بعدی با روشهای ساختمانی موجود مانند پیش ساخته و مصالح ساختمانی مانند چوب ، صنعت ساخت و ساز را تغییر می دهد.”
کل فرآیند ، از توسعه تا ساخت ، دیجیتالی است که استفاده از مواد و زمان ساخت را بهینه می کند. این همچنین بدان معناست که پتانسیل مهیجی برای فناوری جدید برای ایجاد مسکن ارزان قیمت و پایدارتر که پاسخگوی خواسته های زندگی مدرن باشد ، وجود دارد.

خانه های چاپ شده در هلند

در تاریخ 30 آوریل 2021 ، ساکنین اولین خانه بتنی چاپ سه بعدی در هلند کلید خود را دریافت کردند. در این مسکن تمام الزامات و مقررات ساخت و ساز کشور رعایت شده است. کانسپت آن از یک تکه سنگ الهام گرفته شده که ساخت چنین بنایی به روش های سنتی دشوار و پر هزینه بود.
فضاهای این ساختمان یک طبقه عبارتند از: اتاق نشیمن ،دو اتاق خواب، سرویس بهداشتی و آشپزخانه ، که متراژ کلی آن 94 متر مربع است. از نظر مصرف انرژی دارای ضریب 0.25 است که به معنای مصرف بسیار کم انرژی است. متریال اصلی آن بتن است.قطعات این خانه درکارخانه چاپ، سپس به محل آورده شده و مونتاژ میشوند.
استفاده بیش از حد از بتن در ساخت و ساز مقدار انتشار دی اکسید کربن را افزایش میدهد در صورتیکه ساختن خانه با پرینتر مصرف بتن را کاهش میدهد. در اصل ، خانه های چاپی انعطاف پذیری و پتانسیل بیشتری برای طراحی دارند و می توانند خیلی سریعتر ساخته شوند
پیتر کناف ، مدیر سرمایه گذاری در وستدا ، می افزاید: “آزادی فرم چاپ بتن سه بعدی ، دامنه جدیدی از امکانات جدید در طراحی و تجربه یک خانه را ایجاد می کند. در عین حال این روش جدید به پایداری مورد نیاز در صنعت ساختمان ، تسریع در تولید ساختمان و کنترل هزینه های ساخت کمک می کند ، که برای ادامه ساخت خانه های ارزان قیمت بسیار مورد نیاز است. “
Previous
Next

خانه های چاپ شده در ایتالیا

نمونه 1:
متریال اصلی آن خاک رس است . از دو پوسته گنبدی شکل متصل با دیواره بیرونی آجدار تشکیل شده است. که این ساختار از قرار گرفتن 3500 لایه خاک رس روی یکدیگر پرینت شده اند.
خاک رس نه تنها باعث استحکام ساختمان می شود، عایق حرارتی مناسبی نیز به شمار می رود. همچنین قابل تجزیه و بازیافت است که ضایعات ساختمان آن صفر است. برای چاپ آن 200 ساعت زمان لازم است.
دارای مساحت 60 متر مربع با ارتفاع تقربا 4 متر. فاقد پنجره است ولی برای تامین نور از یک نورگیر در سقف استفاده شده همچنین در ورودی تمام شیشه دارد که نور مورد نیاز را تامین میکند.
نمونه 2:
متریال آن ترکیب خاک و مواد زائد حاصل از تولید برنج مانند نی خرد شده و پوسته برنج است. شرکت سازنده معتقد است که زباله های کشاورزی می توانند به یک منبع اصلی مصالح در صنعت ساختمان تبدیل شوند تا جایی که یک هکتار از مزارع پاسخگو متریال برای 100 مترمربع ساخت است.

خانه های ساخته شده توسط چاپگرها در بلژیک

بلژیک مدت چاپ سه هفته .دارای دو طبقه است متریال آن بتن است. تفاوتی که با بقیه ساختمانهای چاپ شده دارد این است که: بقیه خانه ها در کارخانه چاپ و در محل مونتاژ میشوند ولی این ساختمان در محل مورد نظر چاپ شده است. مساحت 90 متر مربع و ارتفاع حدود 8 متر است
Previous
Next
  • تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت ماهان طرح دماوند می باشد.